
ТЕХНИЧЕСКОЕ ОБСЛУЖИВАНИЕ КОМПЬЮТЕРОВ
Я заголовок. Дважды кликните по мне!
Я заголовок. Дважды кликните по мне!
НУЖЕН КОМПЬЮТЕРНЫЙ ГУРУ?
+7 (495) 000 00 00
ЗВОНИТЕ!

Всі форми Інтернет - спілкування, мають деякі особливості.
-
Анонімність — не дивлячись на те, що іноді є можливість отримати деякі відомості анкетного характеру і навіть фотографію віртуального співрозмовника, це недостатньо для реального і більш - менш адекватного сприйняття особистості. Крім того, при віртуальному спілкуванні спостерігається переховування або презентація неправдивих відомостей про себе. Внаслідок такої анонімності та безкарності в мережі проявляється й інша особливість, пов'язана зі зниженням психологічної і соціального ризику в процесі спілкування — афективна розкутість, ненормативність і деяка безвідповідальність учасників спілкування. Людина в мережі може виявляти і виявляє більшу свободу висловлювань і вчинків (аж до образ, нецензурних виразів, сексуальних
домагань), тому що ризик викриття і особистої негативної оцінки оточуючими мінімальний.
-
Своєрідність протікання процесів міжособистісного сприйняття в умовах відсутності невербальної
інформації — як правило, сильний вплив на уявлення про співрозмовника мають механізми стереотипізації та ідентифікації, а також установка бажаних якостей у партнері.
-
Добровільність і бажаність контактів — користувач Інтернету добровільно зав'язує всілякі контакти або йде від них, а також може перервати їх у будь-який момент.
-
Утрудненість емоційного компонента спілкування і, в той же час стійке прагнення до емоційного наповнення тексту, що виражається у створенні спеціальних значків для позначення емоцій або в описі емоцій словами (у дужках після основного тексту послання).
-
Прагнення до нетипової, ненормативної поведінки — часто користувачі Інтернету презентують себе з іншої сторони, ніж в умовах реальної соціальної норми, програють не реалізовуються у діяльності поза мережевою ролю, сценарії ненормативного поведінки.
У зв'язку з розглянутими особливостями можна зробити висновок про те, що анонімність спілкування тягне за собою цілий ряд наслідків. Так у комунікації за допомогою Інтернет втрачають своє значення невербальні засоби спілкування. Незважаючи на те, що в текстовій комунікації існує можливість висловлювати свої почуття за допомогою «смайликів», фізична відсутність учасників комунікації в акті спілкування призводить до того, що почуття можна не тільки виражати, а й приховувати, так само, як і можна виражати почуття, які людина в даний момент не відчуває.
В Інтернеті в результаті фізичної непредставленності партнерів по комунікації один до одного втрачає своє значення цілий ряд бар'єрів спілкування, обумовлених такими характеристиками партнерів по комунікації, що виражені в їх зовнішньому вигляді: стать, вік, соціальний статус, зовнішня привабливість, комунікативна компетентність людини.
Інший важливий наслідок фізичної непредставленності людини в текстовій комунікації — це можливість створювати про себе будь-яке враження за своїм вибором. Дійсно, в текстовій комунікації в мережі Інтернет люди часто створюють собі так звані «віртуальні особистості», описуючи себе певним чином. Віртуальна особистість наділяється ім'ям, часто псевдонімом (який ще називають — «нік»). Існує точка зору, згідно з якою конструювання віртуальних особистостей в Інтернеті — це відображення змін структури ідентичності людини є відображенням соціальних змін. Якщо людина повністю реалізує всі аспекти свого «Я» у реальному спілкуванні, мотивація конструювання віртуальних особистостей у нього, швидше за все, відсутня, тоді спілкування в Інтернеті носить характер доповнення до основного виду спілкування.
Отже, в цілому можна сказати, що основними причинами звернення до Інтернету, як інструменту спілкування може бути:
- Недостатнє насичення спілкуванням у реальному житті — у подібних випадках користувачі швидко втрачають інтерес до Інтернет-спілкування, якщо з'являються нові можливості для задоволення відповідних потреб у реальному житті;
- Можливість реалізації якостей особистості, програвання ролей, переживання емоцій, з тих чи інших причин фрустрованих в реальному житті — подібна можливість обумовлена особливостями спілкування за допомогою мережі — анонімністю, нежорсткої нормативністю, своєрідністю процесу сприйняття людини людиною. Бажанням переживання тих чи інших емоцій пояснюється і прагнення до емоційного наповнення тексту.